fbpx

Jak wiadomo, wszystko się zmienia – moda, trendy, zwyczaje. Nie inaczej jest z tradycyjnym, polskim weselem. Coraz częściej Młode Pary organizują małe kameralne wesele, bankiet ślubny, kilkugodzinne spotkanie. Jest to ciekawa alternatywa, jeśli przechodzą Was dreszcze na samą myśl o całonocnym weselu z zespołem / DJ’em, rzucaniem welonu i muchy, oczepinami. W końcu nie wszyscy lubią i podążają za tradycją. Wszystko ma swój urok, ale to w końcu Wasz Dzień, który z całą pewnością chcecie spędzić w swój wymarzony sposób. Innym, często kluczowym czynnikiem, przez który decydujecie się na zmienioną formę wesela jest niewielka ilość zaproszonych osób (np. jedynie najbliższe grono rodziny i przyjaciół). Niejednokrotnie wpływ na to ma również szalejąca inflacja i spowodowane przez nią rosnące/wysokie ceny. Zatem czy fotograf na małe wesele, kameralny ślub to dobry pomysł?

W tym poradnikowym wpisie chcielibyśmy Wam pokazać, że małe, kameralne wesele też jest super i zasługuje na ciekawą oprawę fotograficzną, dzięki której będziecie mieć pamiątkę na długie lata.

Kameralny ślub i małe wesele

Spis treści

Jak i gdzie zorganizować małe wesele?

Co można rozumieć przez niewielkie przyjęcie weselne? Małe wesele to takie z niewielką ilością gości lub też po prostu krótszy czas trwania przyjęcia (np. bankiet, kilkugodzinne spotkanie z uroczystym obiadem). Takie wesele możecie zorganizować w lokalu, w restauracji w kameralnej sali weselnej z pełną obsługą, jak i we własnym domu, czy ogrodzie. Jednak nawet kameralny ślub i małe wesele daje wiele opcji i możliwości. Warto więc zastanowić się, na które atrakcje zdecydować się, a z których popularnych elementów klasycznego wesela można zrezygnować. I chociaż jest to sprawą dość indywidualną, to wg. nas kameralny ślub i małe wesele może odbyć się bez wynajmowanego samochodu do ślubu, zespołu/DJ’a, tańców i zabaw weselnych, oczepin, ogromnej ilości dekoracji, drink barów, ciężkiego dymu, napisu love, czy zimnych ogni. A bez czego nie wyobrażamy sobie wesela? Najbliższych osób, z którymi spędzicie ten dzień, rozmów, pozytywnych emocji i uśmiechów. A co z fotografem i zdjęciami ślubnymi? Tę kwestię rozwijamy w dalszej części tego artykułu.

Fotograf na małe wesele i kameralny ślub

Na pewno zastanawiacie się, czy przy małym weselu warto skorzystać z usług fotografa ślubnego? Pisaliśmy wcześniej, że nie wyobrażamy sobie wesela bez bliskich Wam osób, rozmów, emocji i uśmiechów. I tutaj trzeba zadać sobie pytanie, czy warto zatrzymać te chwile na dłużej i stworzyć fotograficzną pamiątkę na długie lata. Naszym zdaniem zdecydowanie warto. Jak zatem „ugryźć” ten temat?

Fotograf ślubny na kameralnym ślubie i małym przyjęciu może towarzyszyć Wam, jak na klasycznym weselu, ale można też np. skrócić ilość godzin pracy fotografa. Opcji jest wiele, zatem przedstawimy pokrótce kilka z nich.

Fotograf na małe wesele w pełnym wymiarze.

Mniejsze przyjęcie, czy alternatywna jego wersja niewiele zmienia. Fotografia ślubna nadal może obejmować zdjęcia z przygotowań Panny Młodej i Pana Młodego, z tzw. „first look”, z błogosławieństwa, czy podziękowań dla rodziców. Pojawiają się tu emocje, gesty, uśmiechy, momenty wzruszenia… Przygotowania Młodej Pary odbywają się też odpowiednio wcześniej, najczęściej w niewielkim gronie, dlatego możemy pokusić się jeszcze podczas nich o pamiątkowe zdjęcia w domu rodzinnym/ogrodzie, np. ze świadkami, rodzicami, rodzeństwem, dziadkami itd. Następnie fotografujemy ceremonię ślubną w kościele lub ślub cywilny w plenerze / Urzędzie Stanu Cywilnego. Po ceremonii możemy wykonać zdjęcie grupowe i zdjęcia ze składanych życzeń i gratulacji. Następnie w lokalu wykonujemy zdjęcia z powitania Pary Młodej. Później kolejne przy torcie weselnym oraz z przyjęcia (rozmowy, tańce, animacje, gry i zabawy itp.). Możemy również wykonać małą sesję plenerową w dniu ślubu gdzieś w pobliżu, żebyście nie musieli opuszczać gości na długi czas. Standardową sesję ślubną w plenerze, jeśli tego czasu zagospodarujecie nieco więcej, jak i umówić się na sesję poślubną innego dnia. Sprawdźcie nasze pełne pakiety fotografii ślubnej.

Fotograf ślubny na kameralne wesele – mniejsza ilość godzin.

Możemy również zmniejszyć ilość godzin pracy fotografa w tym dniu. Wtedy zamiast fotografowania, jak na klasycznym weselu do końca oczepin, czyli do około godziny 1:00 w nocy, możemy fotografować np. tylko podczas kilku pierwszych godzin przyjęcia weselnego. Nie ma DJ’a/zespołu, ani tańców na parkiecie? To nic, prowadzone pomiędzy gośćmi rozmowy, gesty, uśmiechy oraz pamiątkowe zdjęcia (tzw. grupówki) wystarczą by stworzyć atrakcyjną pamiątkę fotograficzną. Jako fotograf ślubny takie wersje wesel lubimy równie mocno. Uważamy, że to pozytywni ludzie, a nie ilość atrakcji są najważniejsze. Skupiamy się wtedy na najważniejszych dla Was osobach. Jesteśmy więc blisko ludzi, ale jednocześnie pracujemy dyskretnie, wtapiamy się w otoczenie. Łączna ilość zdjęć, które otrzymacie jest wtedy nieco mniejsza, niż przy klasycznym fotoreportażu ślubnym. Gotowe fotografie możemy następnie przekazać Wam jedynie w wersji elektronicznej do pobrania, jak i na pendrive w spersonalizowanym, eleganckim etui. Podobnie jak w fotografii ślubnej w pełnym wymiarze, możemy stworzyć dla Was fotoksiążki, eleganckie pudełka z wydrukowanymi odbitkami, internetową galerię na hasło itp.

Indywidualna oferta fotografii ślubnej na kameralne wesele.

Każdy ślub i wesele jest inne, dlatego też chętnie zapoznamy się z Waszą wizją i planami na ten dzień. Pomoże nam to przygotować dla Was idealnie dopasowaną propozycję fotograficzną. Wyżej opisaliśmy możliwości odnośnie czasu i zakresu pracy fotografa. Kolejnymi opcjami do rozważenia mogą być np. sesja ślubna plenerowa w dniu ślubu lub w innym terminie, sesja narzeczeńska, czy wybór dodatków, który można zarówno rozszerzyć (np. o dodatkowe fotoksiążki, pendriva, pudełka z odbitkami, internetowa galeria na hasło), jak i ograniczyć je.

Podsumowanie: fotograf ślubny na małe wesele kameralny ślub.

Jak sami widzicie, nie zawsze trzeba trzymać się utartych schematów. Nie musicie też decydować się na wiele klasycznych atrakcji i tradycji weselnych. Kameralne śluby i małe wesela, czy też alternatywne wesela w stylu slow wedding mają swój niepowtarzalny klimat i urok. I zdecydowanie warto to wszystko uwiecznić na fotografiach. To Para Młoda i ich zaproszeni goście grają tego dnia „główne skrzypce”. Dlatego na takich weselach można wiele sfotografować i stworzyć ciekawą pamiątkę. Jeśli organizujecie właśnie takie wesele, zapraszamy Was do kontaktu z nami. Stwórzmy razem coś wyjątkowego.